Послуга
Анестезія
Перед будь-яким хірургічним втручанням або маніпуляцією під наркозом / седацією кожна тварина обов’язково проходить огляд анестезіолога для визначення ступеня анестезіологічного ризику, вибору оптимальної схеми та виду анестезії.
консультація
детальніше
про послугу
Анестезіологія – область ветеринарної медицини, нерозривно пов’язана з іншими дисциплінами, головним чином хірургією, а також терапією та клінічною діагностикою. Переважна більшість оперативних втручань може бути проведено без анестезії. Багато терапевтичних процедур (установка катетерів, дренажів) та діагностичних процедур (комп’ютерна томографія, рентген, УЗД, біопсія) неможливі без проведення анестезії.
Основні цілі анестезії:
- забезпечення наркозного сну
- забезпечення знеболювання пацієнта
- забезпечення міорелаксації (розслаблення м’язів) пацієнта для комфортної роботи хірурга
- підтримання гомеостатичних (життєво важливих) показників у межах фізіологічної норми
Ми використовуємо найбезпечніші доступні ін’єкційні анестетики, щоб забезпечити додатковий запас міцності. Якщо ваш вихованець має невелику хірургічну процедуру, ми використовуємо місцеву анестезію, щоб можна було провести біопсію, невелике висічення або зашити невеликий розрив без загальної анестезії. Також і під час загальної анестезії ми завжди намагаємося застосовувати і регіонарну анестезію. Це завжди гарантія якісного знеболювання та зменшення препаратів для наркозу.
Ми використовуємо Тотальну внутрішньовенну анестезію (TIVA), можна визначити як методику загальної анестезії з використанням комбінації агентів, що вводяться виключно внутрішньовенно і без всіх інгаляційних агентів, включаючи закис азоту.
Внутрішньовенне введення ліків для забезпечення анестезії стало популярною альтернативою інгаляційній анестезії. Цей еволюційний процес є результатом покращеного розуміння фармакокінетики, фармакодинаміки та взаємодій, які мають місце під час безперервного прийому ліків.
Розуміння цих процесів полегшило розробку комп’ютеризованих драйверів – шприців, які дозволяють оптимально вибирати та поєднувати ліки. Нові системи внутрішньовенної доставки ліків дозволяють анестезіологам змінювати глибину анестезії у відповідь на клінічні ознаки інтуїтивно аналогічно звичайним летючим системам; цим спрощуючи введення внутрішньовенної анестезії. Результатом є проста у використанні сучасна система забезпечення анестезії, яка дозволяє швидко, точно та незалежно контролювати амнезію, гіпноз та аналгезію.
Підготовка до анестезії
Найчастіше ніякої особливої підготовки до анестезії не потрібно.
За кілька годин до анестезії необхідна голодна дієта для зниження ризику блювання та аспірації. Однак тут також потрібно знати міру. У більшості випадків кішкам і собакам досить голодної дієти в 8-10 год, щенят і кошенят небажано залишати без їжі на такий тривалий час, тому їм достатньо 4-6 год. Вода швидко залишає шлунок, тому переставати напувати тварину потрібно за 1-2 год до операції, більш тривалому обмеження доступу до води немає необхідності. При екстрених операціях захисту дихальних шляхів від аспірації необхідна інтубація ендотрахеальной трубкою з манжетою.
Этапи анестезії
Анестезіологічний посібник можна поділити на кілька етапів:
- Премедикація – медикаментозна підготовка тварини до наркозу. Основна мета премедикації полягає в тому, щоб знизити рівень стресу у тварини, заспокоїти її та знизити кількість основного анестетика. Також під час премедикації превентивно вводяться знеболювальні препарати та антибактеріальні засоби.
- Індукція — введення тварини в наркозний сон за допомогою внутрішньовенних засобів, що анестезують. Після індукції здійснюється інтубація трахеї за допомогою ендотрахеальної трубки
- Підтримка анестезії – етап, на якому мають бути досягнуті всі цілі анестезії (сон, розслаблення м’язів, знеболювання). Підтримка анестезії здійснюється за рахунок внутрішньовенних препаратів
Моніторинг пацієнта
Однією з основних цілей анестезії є моніторинг – контроль життєво важливих функцій організму тварини під час анестезіологічного супроводу на операціях. Основні параметри життєдіяльності, що вимагають контролю: частота серцевих скорочень, ЕКГ, температура, концентрація кисню в крові, концентрація вуглекислого газу в повітрі, що видихається, тиск крові, частота дихальних рухів. Для моніторингу цих параметрів під час операції використовується кардіомонітор.
Нижче ви можете ознайомитись з послугами анестезіології, які пропонує ветеринарна клініка «ВЕЛЕС VET».
Залишилися питання – дзвоніть!
інформація
Поширені запитання
Як часто потрібно відвідувати ветеринара?
Щонайменше один раз на рік тварина має відвідувати ветеринарну клініку, щоб пройти вакцинацію. Обов’язково при вакцинації – огляд терапевта. Якщо немає потреби, те, що стосується кішок, бажано їх не турбувати через дрібниці, для кішки це зайвий стрес. Для собак той самий принцип. А далі все за потребою, якщо спостерігаєте зміни у стані тварини, у її поведінці… тоді ми не чекаємо на крайній стан, а відразу звертаємося за професійною допомогою.
Як часто слід проводити обробки від бліх?
Один раз на місяць – капає засіб від бліх.
Чи потрібно міняти харчування після стерилізації/кастрації?
Ні.
Змінюємо корм, якщо бачимо якісь зміни, наприклад: стрімкий набір ваги чи інші зміни нехарактерні для вашої тварини. Але пам’ятаємо, що проблеми тварини можуть бути не пов’язані з кастрацією/стерилізацією.
Чи потрібно вакцинувати тварину, якщо вона не виходить ніколи на вулицю?
Потрібно.
Тварин слід вакцинувати незалежно від їхнього способу життя. Звичайно, якщо кішка не виходить на вулицю, то шанс проконтактувати з вірусом у неї значно нижчий, але все ж таки ймовірність занести збудника в квартиру на взутті чи одязі існує.
Як часто потрібно давати глистогінну вихованцю?
Раз на три місяці
Чи можна стерилізувати кішку під час течки?
Так.
Стерилізувати можна, незалежно від наявності тічки, але щоб сама операція проводилася клінічно здоровим тваринам, у віковому відрізку, що рекомендується, і не мала б відводів в анамнезі (алергії на ліки та ін.)

Наші контакти:

м. Миколаїв, вул. Південна, 70
район ПТЗ