Послуга

Онкологія

Обстеження та лікування онкологічних захворювань у тварин

консультация

детальніше

про послугу

Онкологія – неприємна річ, але це не завжди смертний вирок для вихованця. Сучасні технології дозволяють досягти добрих результатів.

Раннє виявлення новоутворень — рятує життя

Якщо патологію виявлено на ранній стадії, шанси на повне одужання значно підвищуються. Правильно підібрана терапія гарантує повне лікування, а у важких випадках продовжує тварині життя, і покращує її якість. Чим раніше потрапить вихованець до клініки, тим більше шансів призупинити процес розвитку новоутворення та сприятливіший прогноз.

Діагностика раку у тварин

Щоб визначити захворювання в першу чергу лікар оглядає тварину та оцінює її стан. Далі слідує призначення аналізів та апаратних досліджень. За результатами визначається стадія розвитку захворювання, і навіть його форма.
За необхідності проведення операції призначається передопераційна підготовка та спеціальна дієта. Після операційного втручання, якщо пухлина злоякісна, рекомендується проведення променевої чи хімеотерапії.

Які тварини схильні до онкологічних захворювань?

У каждого вида животного своя статистика образования опухолей. Например, кошки больше подвержены раку молочной железы, который сопровождается стремительным метастазированием. В то время как собаки больше подвержены другим формам злокачественных опухолей, но объединяет их возраст. Чаще всего онкологическими заболевания болеют животные старше 7 лет.

Коли вашому вихованцю потрібна термінова допомога фахівця

▪️ Посилення слабкості, стомлюваність, зміни в поведінці, порушення апетиту, втрата ваги (є виснаженням організму внаслідок конкуренції за поживні компоненти або через токсичні речовини, що секретуються пухлиною);
▪️ Асиметрія тіла домашнього улюбленця (що не проходить набряклість половини морди, у кішок при назальній лімфомі) ущільнення або утворення вузла;
▪️ Диспепсія або утруднення дихання, ковтання;
▪️ Зміни тембру гавкання або нявкання;
▪️ Зміни бородавок або родимих плям;
▪️ Виснажуючий кашель;
▪️ Тривалі незрозумілі порушення функцій шлунка, кишечника або сечового міхура;
▪️ Кровотеча з ясен, носа, статевих органів, блювання або стілець з прожилками крові, кров у сечі;
▪️ Довго незагоєна, кровоточива та гнійна рана;
▪️ Кульгавість незрозумілого вам походження, особливо у собак великих порід;
▪️ Якісь вузлики або припухлості на тілі у тварини, особливо у кішок на молочних залозах.

Діагностика раку у тварин

Діагностика раку у тварин здійснюється на основі результатів аналізів та апаратних досліджень. Залежно від стадії розвитку захворювання та його варіацій (доброякісна або злоякісна пухлина) призначається операційне втручання з подальшою терапією.

Поширені види раку у тварин

1. Карцинома. Патологія найчастіше виникає у легенях, кишечнику, на слизових оболонках і шкірному покриві. Стрімко прогресує та потребує негайного лікування та грамотної післяопераційної терапії, інакше можливі рецидиви.
2. Саркома. Пухлина швидко збільшується у розмірах, тварина відчуває сильний біль. Такий перебіг захворювання характерний для раку нирок у котів, а також ураження інших внутрішніх органів.
3. Рак молочної залози. На сосках з’являються ущільнення, що швидко збільшуються. Спостерігаються гнійні виділення. Захворювання швидко прогресує.
4. Лімфома. Неконтрольований поділ клітин виникає у лімфовузлах. Найчастіше ця патологія викликає рак печінки у котів, а також вторинне ураження інших органів.
5. Плоскоклітинний рак. Виникає на слизових оболонках ротової порожнини. Характерні ознаки – неприємний запах, поява виразок, що не гояться, випадання зубів.

Як знизити ризик онкології у тварин?

•    Своєчасно вакцинувати: вірус лейкозу та імунодефіциту у кішок може провокувати розвиток лімфоми;
•    Вчасно каструвати тварину: стерилізація до першої тічки знижує ризик розвитку пухлин молочних залоз на 98%;
•    Раз на рік відвідувати ветеринара.

Варто пам’ятати, що раніше діагностувати хворобу, тим більше шансів на повне одужання. Тому навіть при незначному погіршенні самопочуття вихованця звертайтеся до лікаря. у лікуванні онкології у тварин.

 

Нижче ви можете ознайомитись із послугами, які надає ветеринарна клініка «ВЕЛЕС VET»  з діагностики та лікування онкологічних захворювань у тварин.

Якщо у Вас залишилися питання, телефонуйте нам:

+38 067 74 74 263
+38 073 74 74 263

інформація

Поширені запитання

Як часто потрібно відвідувати ветеринара?

Щонайменше один раз на рік тварина має відвідувати ветеринарну клініку, щоб пройти вакцинацію. Обов’язково при вакцинації – огляд терапевта. Якщо немає потреби, те, що стосується кішок, бажано їх не турбувати через дрібниці, для кішки це зайвий стрес. Для собак той самий принцип. А далі все за потребою, якщо спостерігаєте зміни у стані тварини, у її поведінці… тоді ми не чекаємо на крайній стан, а відразу звертаємося за професійною допомогою.

Як часто слід проводити обробки від бліх?

Один раз на місяць – капає засіб від бліх.

Чи потрібно міняти харчування після стерилізації/кастрації?

Ні.
Змінюємо корм, якщо бачимо якісь зміни, наприклад: стрімкий набір ваги чи інші зміни нехарактерні для вашої тварини. Але пам’ятаємо, що проблеми тварини можуть бути не пов’язані з кастрацією/стерилізацією.

Чи потрібно вакцинувати тварину, якщо вона не виходить ніколи на вулицю?

Потрібно.
Тварин слід вакцинувати незалежно від їхнього способу життя. Звичайно, якщо кішка не виходить на вулицю, то шанс проконтактувати з вірусом у неї значно нижчий, але все ж таки ймовірність занести збудника в квартиру на взутті чи одязі існує.

Як часто потрібно давати глистогінну вихованцю?

Раз на три місяці.

Чи можна стерилізувати кішку під час течки?

Так.
Стерилізувати можна, незалежно від наявності тічки, але щоб сама операція проводилася клінічно здоровим тваринам, у віковому відрізку, що рекомендується, і не мала б відводів в анамнезі (алергії на ліки та ін.).

Call Now Button